Ściany w budownictwie jednorodzinnym zbudowane są najczęściej z tzw. ściennych elementów drobnowymiarowych, czyli wszelkiego rodzaju pustaków ceramicznych, z betonu komórkowego bądź silikatów – czasem stosuje się rozwiązania monolityczne (architektoniczny beton na ściany). Ściany fundamentowe – zwykle z bloczków fundamentowych lub monolityczne (układane w szalunkach). Elementy drobnowymiarowe wymagają użycia zapraw do ich łączenia, jednak mieszanie zapraw na budowie wiąże się z zakupem dodatkowego sprzętu (betoniarka) oraz montażu źródła prądu. Jest ponadto bardzo pracochłonne i kosztowne.

Jaki beton polecamy na ściany domu?

Do wznoszenia murów polecamy zatem stosowanie gotowych zapraw XtraMUR, które są produkowane na węzłach betoniarskich CEMEX i dostarczane jako produkt gotowy do użycia na budowę, natomiast do ścian monolitycznych – beton na ścianę XtraBET lub DECO ARCH. Wybierając beton na ścianę poza jego walorami architektonicznymi korzystamy także z tzw. Masy termicznej, która zapobiega szybkiemu wychładzaniu pomieszczenia w okresie zimowym i szybkiego nagrzewania w okresie letnim.

O czym należy pamiętać wybierając beton na ścianę?

Pamiętaj jednak, że dobierając beton na ścianę zastosowania należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak np. konsystencja, gęstość zbrojenia, możliwość wystąpienia czynników korozyjnych itd. Aby być pewnym właściwego wyboru, gwarantującego trwałość elementu i całej konstrukcji, skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania.