Strop jest jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych budynku, którego zadaniem jest przenoszenie obciążeń związanych z codziennym jego użytkowaniem (ciężar mebli i wyposażenia wnętrz oraz użytkowników budynku). Niestety jest to element, przy którym bardzo często dochodzi do błędów wykonawczych związanych z brakiem pielęgnacji betonu. Efektem tego są bardzo często spotykane spękania lub przemrożenia stropów.

Jaki beton warto zastosować na strop?

Z tego względu na strop warto stosować betony o nieco wolniejszym przyroście wytrzymałości wczesnej, które mają mniejsze tendencje do spękań wynikających z błędów pielęgnacji np. beton konstrukcyjny XtraBET (jednak należy pamiętać że każdy beton tej pielęgnacji wymaga). Alternatywą mogą być również betony zbrojone włóknem rozproszonym FIBRON, które również wykazują wyższą odporność na powstawanie ewentualnych pęknięć.

O czym należy pamiętać wybierając beton na strop?

Pamiętaj jednak, że dobierając beton na strop należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak np. konsystencja, gęstość zbrojenia, możliwość wystąpienia czynników korozyjnych itd. Aby być pewnym właściwego wyboru, gwarantującego trwałość elementu i całej konstrukcji, skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania.