Tarasy i balkony najczęściej wykonywane są w tym samym czasie i z tego samego betonu, co stropy. Jednak ich warunki pracy różnią się. Należy pamiętać, że tarasy i balkony narażone są zwykle na oddziaływanie mrozu, więc zastosowany do nich beton powinien być mrozoodporny. W związku z tym, do ich budowy zalecamy stosowanie betonu na taras i balkon o podwyższonej odporności na działanie mrozu, które będą trwałe nawet wtedy, gdy nie będą pokryte dodatkowymi warstwami wykończającymi.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając beton na taras lub balkon?

Należy zwrócić uwagę na właściwe zazbrojenie betonu na balkon lub taras – tak aby było to zgodne z projektem konstrukcyjnym. Często bowiem zdarza się, że w tych elementach dochodzi do błędów, które skutkują ich uszkodzeniem.

O czym należy pamiętać wybierając beton na balkon lub taras?

Pamiętaj jednak, że dobierając beton na taras czy balkon należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak np. konsystencja, gęstość zbrojenia, możliwość wystąpienia czynników korozyjnych itd. Aby być pewnym właściwego wyboru, gwarantującego trwałość elementu i całej konstrukcji, skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania.