Beton na posadzki i podłogi w domu

We współczesnym budownictwie mieszkaniowym konstrukcja podłogi zawiera wiele elementów i warstw, które posiadają ściśle określone funkcje. Najczęściej pierwszą warstwą (licząc od dołu) jest warstwa termoizolacyjna ze styropianu ułożona na warstwie nośnej (np. strop kondygnacji). We współczesnych instalacjach rozdzielaczowych, zarówno przewody CO jak i CWU, prowadzone są w tej warstwie izolacyjnej, przez co, podczas jej układania dochodzi do wielu błędów – płyty docinane są nierówno i mało precyzyjnie, przez co są niestabilne – dochodzi do ich klawiszowania i w konsekwencji wzrasta ryzyko spękania kolejnej warstwy czyli jastrychu. Z tego względu, zamiast styropianu, polecamy płynne mieszanki izolująco wypełniające tj. pianobeton INSULARIS PIANO, które doskonale wypełniają wszelkie zakamarki oraz otulają fragmenty instalacji, eliminując ryzyko klawiszowania. Dodatkowo, ze względu na wysoką płynność otrzymujemy wypoziomowaną warstwę izolacyjną gotową do układania jastrychu.

Dlaczego warto wybrać beton na podłogę?

Coraz większą popularność zdobywają industrialne wnętrza – posadzki betonowe i surowe ściany. W nowobudowanym domu jednym z ważniejszych elementów wpływających na uzyskanie satysfakcjonującego efektu końcowego jest sposób i rodzaj wykończenia. Jego klimat warto przewidzieć już na etapie projektowania, gdy z wyprzedzeniem można przewidzieć materiał i jego odpowiednią grubość. Beton na podłogę układa się na grubość min. 10 cm i po wykonaniu budynku ciężko byłoby taką posadzkę dodatkowo ułożyć. Tego rodzaju posadzki można wykończyć poprzez utwardzenie suchą posypką i zatarcie na gładko.

W przypadku już istniejących podłoży również jest możliwość wykonania posadzki o wyglądzie posadzki betonowej. Jest to posadzka mineralno-polimerowa, którą układa się na grubość 2-3 mm. Odpowiednia obróbka powierzchni oraz system impregnacji sprawia, że posadzkę betonową można wykonać niemal w każdym pomieszczeniu. Posadzka dostępna jest w kilkunastu kolorach, których intensywność dobierana jest indywidualnie. Także dostępność różnych wariantów wykończeń (matowe lub satynowe) sprawia, że łatwo dopasować posadzkę betonową do wnętrza. Właściwości rozwiązania umożliwiają także wykonywanie elementów pionowych w pomieszczeniach.

O czym należy pamiętać wybierając beton na podłogę?

Pamiętaj jednak, że dobierając beton na podłogę należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak np. konsystencja, gęstość zbrojenia, możliwość wystąpienia czynników korozyjnych itd. Aby być pewnym właściwego wyboru, gwarantującego trwałość elementu i całej konstrukcji, skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże w doborze najlepszego rozwiązania.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt