Beton łupany – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Rodzaje betonu

Co to jest beton łupany i czym się charakteryzuje?

Beton łupany to specyficzny rodzaj betony architektonicznego, którego główną cechę jest widoczna struktura wewnętrzna materiału. Są to głównie prefabrykowane elementy drobnowymiarowe (elementy słupów, ogrodzeń, elementy murowe ścian itp.). Wewnętrzną strukturę betonu łupanego uzyskuje się głównie poprzez mechaniczne rozłupywanie gotowych elementów ze stwardniałego betonu. Struktura ta charakteryzuje się dużą szorstkością oraz unikalnym efektem zależnym od rodzaju zastosowanego kruszywa do betonu i pigmentów.

Gdzie stosować beton łupany?

Beton łupany znajduje zastosowanie głównie na wszelkiego rodzaju elewacjach, słupkach ogrodzeniowych murkach itp. Dobry jakościowo element z betonu łupanego jest bardzo trwały, a prawidłowo wykonany mur czy ściana czy ogrodzenie ma bardzo estetyczny wygląd. Elementy nawierzchni wykonane z betonu łupanego są szorstkie i odporne na poślizg, jednocześnie muszą być to produkty najwyższej jakości ze względu na zagrożenie korozją mrozową.

Korzyści z zastosowań betonu łupanego

Główną korzyścią zastosowania betonu łupanego i jednocześnie głównym czynnikiem wyboru tego typu rozwiązania jest jego estetyka. Są to rozwiązania stosunkowo nowe na rynku, zatem stanowią bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla wymagających architektów i inwestorów, gdyż elementy te wyróżniają się wśród pozostałych budynków i stanowią bardzo ciekawe urozmaicenie architektury miejskiej.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt