Beton kolorowy – gdzie warto go zastosować?

Rodzaje betonu

Czym właściwie jest beton kolorowy?

Wg. popularnych źródeł beton to kompozyt powstały ze zmieszania spoiwa np. cementu oraz wypełniaczy czyli kruszywa, ewentualnych domieszek nadających pożądane cechy oraz wody. Jest jednym z najbardziej powszechnych materiałów budowlanych we współczesnym budownictwie. Projekty indywidualne, realizowane przy wsparciu producenta betonu CEMEX Polska są doskonałym przykładem tego jak dużo wymaga dzisiejszy inwestor, projektant oraz wykonawca od betonów kolorowych.

Jednym z bardzo wielu wymagań podczas prac projektowych dla inwestorów indywidualnych jest…

…wysoka wytrzymałość produktu przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokich walorów estetycznych rozwiązania takich jak np. beton kolorowy. Cechą charakterystyczną rozwiązania nawierzchni betonowych DECO STONE/betonu barwionego DECO COLLORE jest możliwość kształtowania dowolnych form w płaszczyznach pionowych oraz poziomych a także łatwość łączenia betonu DECO z innymi materiałami takimi jak: kostka, metal, drewno, ceramika. Stosowanie betonów kolorowych na podjazd lub ścieżki w ogrodzie jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród klientów indywidualnych z powodu zalet jakie niesie za sobą użycie nawierzchni monolitycznych.

Szybkość prowadzenia prac, porządek na placu budowy, łatwość utrzymania podjazdów i alejek w czystości a także prosta i nie wymagająca skomplikowanych narzędzi konserwacja to tylko niektóre cechy które przekonują dzisiejszych inwestorów do stosowania betonów kolorowych.

Dlaczego warto wybrać beton kolorowy?

Mnogość barw, odcieni, kształtów które możemy wydobyć dzięki zastosowaniu produktów DECO STONE/COLLORE daje nam nieograniczone możliwości kolorowania otaczającego nas świata. Podczas dokonywania wyboru zawsze należy pamiętać o cechach charakterystycznych betonu kolorowego takich jak: wytrzymałość na ściskanie, wytrzymałość na zginanie, mrozoodporność. Wszystkich informacji za każdym razem powinien dostarczyć producent, jeżeli podczas zakupu sprzedawca odmawia udzielenia informacji, należy każdorazowo zastanowić się nad jakością oferowaną przez takiego dostawcę oraz skonsultować się z innym producentem a także z wykonawcą który powinien pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt