Jak będzie układany i zagęszczany beton?

Zanim kupisz beton

Aby beton uzyskał projektowaną wytrzymałość i trwałość należy pozbyć się z mieszanki betonowej dużych pęcherzy powietrza, czyli zagęścić. Źle zagęszczony beton zawiera tzw. raki i pustki powietrzne, które obniżają zarówno wytrzymałość jak i trwałość całej konstrukcji.

Zagęszczanie betonu i jego układanie – jak to zrobić?

Zagęszczanie betonu powinno się odbywać z użyciem specjalnych buław wibracyjnych lub poprzez sztychowanie (jeśli mieszanka jest dostatecznie płynna). Jeśli jednak nie mamy odpowiedniego sprzętu lub wystarczającej ilości pracowników wystarczy zamówić nowoczesny beton samozagęszczający się EVOLUTION, którego nie trzeba w żaden sposób zagęszczać – wystarczy wylać do szalunku i… gotowe. A jeśli już zamówisz beton zwykły i będzie się go trudno układało – nigdy nie dolewaj wody do betonu, aby go rozrzedzić (przeczytaj więcej o negatywnych skutkach tego zabiegu).

Pamiętaj jednak, że prawidłowy wybór odpowiedniego produktu to skomplikowany proces. Dobierając beton należy wziąć pod uwagę zarówno właściwości mieszanki dostarczanej na budowę jak i późniejsze warunki pracy betonu (tzw. klasy ekspozycji). Z tego powodu przed dokonaniem ostatecznej decyzji zawsze skonsultuj się z naszym doradcą – to nic nie kosztuje, a będziesz mieć pewność dokonania właściwego wyboru.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt