Na jakie elementy konstrukcyjne jest potrzebny beton?

Zanim kupisz beton

Elementy konstrukcyjne budynku spełniają różne funkcje. Zadaniem fundamentu budynku jest przenoszenie ciężaru konstrukcji na grunt – wystarczy, że będzie miał odpowiednią wytrzymałość. Posadzka betonowa, jeśli nie jest wykańczana kolejnymi warstwami (np. w garażu) powinna być odporna na ścieranie oraz ewentualne uderzenia – chociażby spadający z półki ciężki młotek lub klucz. Chodnik przed domem powinien być mrozoodporny, a ściany piwnic wodoszczelne.

Podczas projektowania naszych betonów bierzemy pod uwagę ich przyszłe warunki użytkowania.

Dzięki temu oferujemy odpowiedni produkt do każdego zastosowania, jednak ich prawidłowy wybór jest skomplikowanym procesem – należy wziąć pod uwagę zarówno właściwości mieszanki dostarczanej na budowę jak i późniejsze warunki pracy betonu (tzw. klasy ekspozycji). Z tego powodu przed dokonaniem ostatecznej decyzji zawsze skonsultuj się z naszym doradcą – to nic nie kosztuje, a będziesz mieć pewność dokonania właściwego wyboru.

Więcej informacji na temat doboru odpowiedniego betonu do konkretnego zastosowania znajdziesz w sekcji „Porady wykonawcze”.