Jak wygląda budowa domów energooszczędnych?

Budowa domów energooszczędnych w technologii szalunku traconego

THERMOHOUSE to nowoczesny, szybki w budowie i trwały dom energooszczędny budowany w technologii szalunku traconego, polegający na wznoszeniu betonowych lub żelbetowych konstrukcji bezpośrednio na placu budowy. Zamiast tradycyjnych szalunków z desek czy prefabrykowanych płyt szalunkowych nadających kształt ścianom stosuje się kształtki z bardzo twardego tworzywa izolacyjnego. Z kształtek układa się szalunek dla wszystkich ścian, uwzględniający architekturę obiektu a następnie wypełnia się je specjalistyczną mieszanką konstrukcyjną THERMOCON. Po związaniu mieszanki elementy szalunkowe nie są usuwane, lecz pozostają w ścianie i przejmują rolę izolacji termicznej. Dzięki temu unika się podwójnej pracy: wzniesienia konstrukcji i dodatkowego jej ocieplenia.

Budowanie energooszczędne w systemie THERMOHOUSE jest wyjątkowo proste.

Należy ułożyć kształtki szalunkowe w warstwach, jedne na drugich tak jak klocki, zachowując zasadę o przesunięciu kolejnych warstw względem siebie. Do dyspozycji jest wiele kształtek, które pozwalają wymodelować ściany, narożniki, drzwi, okna i wykusze. Zbyt długie elementy można przyciąć piłą do drewna i wbudować w innym miejscu. Po zmontowaniu szalunku dla wszystkich ścian, wykonuje się zbrojenie nadproży oraz wieńca i wypełnia mieszanką konstrukcyjną THERMOCON – jednorazowo nawet do wysokości 3 m.

Ograniczenie ucieczki ciepła przez ściany zewnętrzne, wynoszące nawet 30% wszystkich strat ciepła w budynku, nigdy wcześniej nie było tak łatwe i efektywne. System budowy domów energooszczędnych THERMOHOUSE jest odpowiedzią na rosnące koszty ogrzewania oraz coraz ostrzejsze przepisy dotyczące energooszczędności. Ściana z kształtek z materiału termoizolacyjnego wypełnionego specjalistyczną mieszanką THERMOCON zapewnia doskonały współczynnik przenikania ciepła U, a to przekłada się na zdecydowanie niższe rachunki. Dodatkowo w skład elementów systemu wchodzą również specjalnie zaprojektowane elementy płyty fundamentowej, która zapewnia doskonałe właściwości statyczne oraz energooszczędne.

Izolacyjność cieplna systemu THERMOHOUSE

THERMOHOUSE 25 THERMOHOUSE 35 THERMOHOUSE 45
Grubość ściany [cm] 25 35 45
Grubość zewnętrznej izolacji termicznej [cm] 5 15 25
Materiał Neopor Neopor Neopor
Współczynnik przenikania ciepła U [W/m2K] 0,28 0,15 0,10

Ciągła warstwa izolacji o odpowiedniej grubości, brak konieczności stosowania kołków mocujących, specjalne izolujące elementy nadprożowe pozwalają uniknąć powstawania mostków termicznych – i to bez dodatkowych nakładów inwestycyjnych na zakup materiałów i robociznę. Na zdjęciach termowizyjnych budynków wykonanych w systemie THERMOHOUSE nie widać żadnych nieciągłości w warstwie izolacji cieplnej, co świadczy o doskonałym ociepleniu całej konstrukcji.

*sugerowane rozwiązanie; dla pewności potwierdź to z naszym przedstawicielem handlowym, który po uzyskaniu od Ciebie pełnych informacji o inwestycji, pomoże dobrać najlepszy produkt

Powiązane artykuły

Czym można zastąpić styropian podłogowy?

Jeśli mamy nierówny, chudy beton lub strop albo kiedy mamy do czynienia z dużą liczbą przewodów instalacyjnych…

WIĘCEJ

Dodatki do betonu – jakie są ich rodzaje i zastosowanie?

Dodatki do betonu to materiały, których celem jest modyfikacja mieszanki betonowej i/lub stwardniałego betonu.

WIĘCEJ

Producent betonu CEMEX Polska o oszczędzaniu

Wybór odpowiedniego dostawcy i producenta betonu, a także odpowiedniej mieszanki betonowej jest niezmiernie ważny.

WIĘCEJ

Czy mieszanka betonowa może być ekologiczna?

Ekologia – produkt o obniżonej emisji CO2

WIĘCEJ

Czy element konstrukcyjny będzie narażony na działanie czynników atmosferycznych?

Czy widziałeś kiedyś, idąc ulicą, odpadające płatami fragmenty betonowej nawierzchni…?

WIĘCEJ

Jaki beton wybrać na płytę fundamentową?

W Polsce głównie stawia się domy niepodpiwniczone, w skutek czego inwestorzy zamiast tradycyjnych ław fundamentowych…

WIĘCEJ